Niet pochýb o tom, že jazda na elektrickom skútri je plná zábavy, ale je dôležité byť si vedomý aj súvisiacich nebezpečenstiev. Rovnako ako všetky činnosti v živote, je možné zraniť sa aj pri riadení.
Našťastie existuje množstvo krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste sa chránili pred potenciálnym poškodením.

  • prečítajte si manuál. Je pribalený ku každej elektrickej kolobežke. Majú spravidla len pár strán a obsahujú dôležité informácie.
  • ak sa budete pohybovať rýchlosťou 15km/hod alebo viac, odporúča sa nosiť helmu.
  • ak vaša kolobežka nemá zabudované svetlá a zvyknete jazdiť aj večer alebo skoro ráno za nižšej viditeľnosti, odporúčame vám nejaké si zabezpečiť. Vďaka svetlám vás bude lepšie vidieť a predídete tak možným nehodám.
  • ak ste skúsený vodič, budete pravdepodobne schopný zvládnuť klzké podmienky, ale pre začiatočníkov by sme odporučili nerobiť riziko. Znovu skontrolujte návod na používanie o jazde v daždi alebo v mokrom prostredí.

Predtým, ako sa vydáte na cestu, skontrolujte, či všetky aspekty vášho skútra fungujú
1.pneumatiky: skontrolujte, či sú správne nafúknuté. Dbajte na to aby neprišlo k žiadnemu viditeľnému poškodeniu alebo opotrebeniu. Ak máte ale kolobežku značky KUGOO, nemusíte nafúknutie riešiť.
2.brzdy: predtým než sa poriadne rozbehnete, skontrolujte funkčnosť bŕzd kolobežky.
3. batéria: skontrolujte, či je batéria dostatočne nabitá na vašu cestu, prípadne si zoberte nabíjačku so sebou.
5. poškodenie: skontrolujte svoju kolobežku, či nemá viditeľné poškodenie alebo praskliny v ráme alebo kabeláži, tým prídete neočakávanému pádu, či úrazu.

  • elektrická kolobežka je navrhnutá pre jedného. Nejazdíte vzhľadom na vašu bezpečnosť na nej dvaja.
  • na svojej kolobežke sa učte pomaly. Najskôr sa naučte otáčať a brzdiť pri rôznych rýchlostiach a na rôznych povrchoch. Pomôže vám to stať sa lepším jazdcom. Rešpektujte ostatných okolo vás – chodcov, kolegov kolobežkárov a cyklistov. Zabráni sa tým zraneniu seba a všetkých ostatných a znamená to, že budete využívať výhody svojho elektrického skútra už niekoľko rokov.