Vedeli ste, že aj o batériu vo vašej elektrickej kolobežke sa musíte starať? Docielite tým lepšiu výdrž a fungovanie kolobežky.
Batéria nie je zodpovedná len za nabíjanie, ale aj za jej rýchlosť a dosah. zanedbaná batéria je často príčinou nedostatočne výkonného e-skútra.
Správna údržba batérie v elektrickej kolobežke je jednoduchá.

Väčšina kolobežiek má iónovo-lítiové batérie. Tieto batérie sú ľahšie a účinnejšie. Nie sú však nezničiteľné, preto aj s ňou budeme musieť zaobchádzať ako so zložitou technológiou.-

  • batérie sú v rôznych veľkostiach aj tvaroch. Každá batéria e-skútra plne kompatibilná s jej rozpoznanou nabíjačkou. Ak ste svoju nabíjačku stratili alebo poškodili, nepoužite akúkoľvek nabíjačku, ktorá sa hodí. Môže byť pre vašu batériu veľmi škodlivé. Aj keď sa zdá, že nabíjačka pracuje, môže batériu nabíjať nesprávne. Prebitie a preplnenie môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť nenapraviteľné škody.
  • aj teplota môže mať následky na životnosť batérie. Vždy nabíjajte na chladnom a veternom mieste.

 

S náležitou starostlivosťou a údržbou nie je žiadny dôvod, prečo by vám elektrická batéria kolobežky nemohla poskytnúť optimálny výkon a vydržať vám roky. Po čase síce postupne klesá kapacita batérie, ale to neznamená, že ju nie je možné vymeniť. Pri kolobežkách je väčšinou táto výmena jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

Kugoo S1 batéria